ECDL

Europos kompiuterio vartotojo pažymėjimas (European Computer Driving Licence ECDL) yra dokumentas, rodantis, kad jo savininkas turi pakankamai žinių apie informacijos technologiją ir sugeba naudotis asmeniniu kompiuteriu bei dažniausiai naudojama taikomąja programine įranga. Praktiniu požiūriu ECDL liudija, kad jo savininkas išlaikė teorinį egzaminą, įvertinantį informacijos technologijos pagrindų žinias, ir šešis praktinius testus, įvertinančius jo gebėjimus naudotis asmeniniu kompiuteriu bei jo taikomąja programine įranga.

ECDL yra visame pasaulyje pripažįstamas dokumentas. Jis skirtas palengvinti įdarbinimo procedūras ir užtikrinti darbdavį, kad pretendentai į darbo vietą ir jau dirbantys asmenys sugeba dirbti kompiuteriu ir naudotis įprastomis programomis. ECDL yra žinias ir kompetenciją patvirtinantis pažymėjimas, kuris remiasi vieninga pripažinta ECDL programa.

Šiandien darbo kompiuteriu įgūdžiai žmonėms tampa vis svarbesni visose gyvenimo srityse. ECDL yra informacijos technologijos pažymėjimas visiems piliečiams. Jis skirtas tiems, kam reikia arba kurie nori žinoti, kaip naudotis asmeniniu kompiuteriu. Šis pažymėjimas tinka visų specialybių darbuotojams – ir tik žengiantiems į darbo rinką, ir bet kokio amžiaus žmonėms.

Kainos

Pirmojo ECDL testo laikymo vienam vartotojui, įskaitant vartotojo registravimą testavimo sistemoje – 25 EUR;

Kiekvieno kito ECDL testo laikymo arba perlaikymo kaina vienam vartotojui – 15 EUR;

Kiekvieno e-Citicen testo laikymo arba perlaikymo kaina vienam vartotojui – 32,31 EUR;

Kiekvieno e-Guarden testo laikymo arba perlaikymo kaina vienam vartotojui – 21,48 EUR.

Testavimo centro adresas: Taikos pr. 67, Klaipėda

Pasiteiravimui:
Testavimo klausimais tel. (8 46) 340132, el.p. palmira.jurgilliene@klaipedosgpmc.lt

ECDL testų laikymas

ECDL sertifikavimo procesas prasideda nuo mokymo. Mokymo kursai vyksta Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, kur išklausius kursus yra laikomi ECDL testai.

ECDL mokymo kursus nebūtina lankyti – testams galima pasiruošti ir savarankiškai. Kiekvienas Lietuvos pilietis, atėjęs į ECDL testavimo centrą Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre  ir pateikęs savo pasą, gali už centro nustatytą kainą laikyti ECDL modulių testus.

Lietuvoje testavimui įdiegti visi Pradmenų moduliai, trys Standartiniai moduliai, ECDL fondo partnerinės programos e-Guardian testas ir e-Citizen testas.