Naujienos

2023 metų spalio  mėnesį Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Gimnazijos skyriaus mokiniai buvo skatinami mokytis  iš savo patirčių ir atradimų:

dalyvavo renginiuose:

 • Mokinių taryba inicijavo Mokytojų dienos šventę – dėkojo mokytojams, linkėjo jėgų ir toliau mokyti bei perduoti žinias mokiniams ir apdovanojo labiausiai pasižymėjusius mokytojus pagal 8 nominacijas: Metų šypsena, Metų stilius, Metų aukštakulniai, Metų džentelmenas, Metų aktyvas, Metų SIM kortelė, Metų šmaikštumas, Metų kavos pertraukėlė. Renginio meninę programą papildė Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, Kretingos filialo mokinių ansamblio „Bi tik zyz“ solistė Ema Metrikytė ir merginų šokių grupė „Šok kartu ir tu“. Po apdovanojimų ceremonijos, mokymo centro bendruomenės laukė staigmena – kvarteto IL SENSO
 • Spalio 13-ąją – Centro bendruomenė vilkėdama kostiumus pažymėjo Tarptautinę kostiumų dieną.
 • I ir II kurso kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokiniai dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros organizuotame interaktyviame renginyje „EdTech klasė: su kuo valgomas dirbtinis intelektas“, kuriame sužinojo apie dirbtinio intelekto galimybes, įtaką būsimoms profesijoms bei ieškojo atsakymų į įvairius klausimus. Su mokiniais ir mokytojais bendravo Švietimo ir mokslo ministras, dirbtinio intelekto ekspertai.
 • Gimnazijos skyriaus mokiniai tradiciškai dalyvavo Konstitucijos egzamine, kuriame pasitikrino turimas teisines žinias.
 • Mokinių taryba inicijavo atšvaitų dalijimo akciją „Judėti saugiai ir išvengti nelaimių“ Europos saugaus eismo dienai paminėti.
 • Spalio 25 – 27 dienomis 9- tų klasių mokiniai dalyvavo pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurso mokymuose – klausėsi kariuomenės atstovo A. Jonaičio paskaitos apie pilietinį pasipriešinimą, diskutavo apie piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, mokėsi teikti pirmąją medicininę pagalbą karo lauko sąlygomis ir iš gauto sauso davinio pasiruošti maistą; išklausę šaulių sąjungos narių instruktažą, mokėsi šaudyti pneumatiniu ginklu į taikinius. Kursų metu įgytas žinias devintokai užtvirtino žygiuodami 10 kilometrų, vieni kitiems dėjo turniketus, statė palapines, mokėsi surišti įvairius mazgus. Už pasiektus rezultatus, šaulių sąjungos nariai mokiniams išdavė kursų baigimo pažymėjimus.
 • II kurso apdailininko specialybės mokiniai (Apg22-2), paraginti mokytojų R. Sūdžiuvienės ir V. Jakubauskienės parengė fotonuotraukų parodą ,,Ar rytojus bus kaip šiandien?“, skirtą tarptautinei klimato savaitei pažymėti, siekiant atkreipti mokinių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus.
 • Palaikant bendradarbiavimą su @Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Klaipėdos E. Galvanausko profesinio mokymo centro 9b kl. mokiniai bei Klaipėdos Licėjus, jungėsi į visuotinę atvirą pamoką „KODĖL“, kurią vedė ir savo įžvalgomis dalinosi Klaipėdos Licėjaus istorijos mokytojas ekspertas V. Pamparas ir geografijos mokytoja A. Andriulė. Pamokos dėmesio centre buvo Gazos ruožo ir Izraelio konfliktas, karas Ukrainoje.
 • II kurso baldžiaus ir slaugytojo padėjėjo specialybių mokiniai dalyvauja Lietuvos JA „Accelerator_x“ programoje, kurioje turi galimybę išbandyti realaus verslo kūrimo pradmenis dar mokyklos suole, išsiugdyti lyderio savybes, bendradarbiavimo įgūdžius, kūrybiškumą. Susibūrusios dvi komandos priėmė iššūkį ir dalyvavo virtualioje Junior verslumo ir inovacijų stovykloje, kur sprendė visuomenės problemas, kūrė verslo prototipą, pristatė savo idėjas. Tai puiki antreprenerystės stovykla.

vyko /dalyvavo edukacinėse išvykose:

 • Džiugu, kad Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo Centro gimnazistų komanda, sudaryta iš I kurso apdailininko, baldžiaus ir slaugytotojo padėjėjo specialybių mokinių, kartu su dar penkiomis Klaipėdos miesto mokyklų komandomis dalyvauja edukaciniame projekte „Po bangom“, kuriame mokiniai gilina žinias apie vandenyno svarbą ir jo ekologinę būklę. Pirmoje edukacijoje mokiniai klausėsi paskaitos apie vandenyno svarbą, dalyvavo viktorinoje Kahoot. Antroji edukacija vyks lapkričio mėnesį, kurios metu mokiniai aiškinsis povandeninių ekosistemų problemas bei galimus jų sprendimo būdus, o vieno iš komandos nario lauks puikus prizas – smagios banglenčių pamokos kartu su SurfCamp treneriais. Kulminacinis renginys vyks gruodžio 14 dieną: mokiniai pristatys savo atliktas užduotis ir varžysis su kitomis mokyklomis vandenyno raštingumo hakatone!
 • II kurso baldžiaus ir slaugytojo padėjėjo specialybių mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Klaipėdos regioninį valstybės archyvą ir sužinojo, kad čia saugomi 908 fondai, užimantys 3095 tiesinius metrus lentynų, kuriuos sudaro 22 0682 apskaitos vienetai. Mokiniai apžiūrėjo parodą „Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos“, apsilankė paslaptingoje saugykloje bei žiūrėjo istorinį dokumentinį filmą apie Klaipėdą ir Girulius.
 • II kurso baldžiaus specialybės mokiniai lankėsi Kauno technologijų mokymo centro medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centre ir pagilino žinias minkštų baldų gamyboje, o II kurso kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokiniai dalyvavo integruotoje etikos ir anglų kalbos pamokoje, Nepatogaus kino edukacijoje, žiūrėjo filmą “TikTok, Boom”. Mokiniai atlikdami užduotis pasidalijo savo įžvalgomis ir mintimis apie „TikTok“ socialinio tinklo ypatumus.