Naujienos

2024 m. sausio mėnesį Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Gimnazijos skyriaus mokiniai buvo skatinami mokytis iš savo patirčių ir atradimų:

dalyvavo atvirose ir integruotose pamokose:

  • Sausio 12 dieną, II kurso Apdailininko profesijos gimnazistai dalyvavo atviroje integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros bei statyba ekologiškai pamokoje „Namų reikšmė lietuviui“, skirtoje sausio 13-ąjai – Laisvės gynėjų dienai paminėti. Mokiniai prisiminė 1991 m. sausio 13-osios įvykius, kada tautai buvo iškilusi reali grėsmė netekti laisvės ir tėvynės. Išklausę pasakojimo apie namų reikšmę literatūroje, tvarios statybos principus ir susipažinę su statybinėmis ekologiškomis medžiagomis, mokiniai atliko praktinę užduotį – iš ekologiškų medžiagų pagal pateiktus matmenis suformavo plytą. Pamoką vedė  lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė V. Žekonienė, profesijos mokytojos metodininkės G. Andrijauskienė ir R. Vengalienė.
  • Sausio 26 dieną, 10 a kl. mokiniai dalyvavo atviroje integruotoje biologijos – anglų kalbos pamokoje „Biotechnologija – mūsų draugas ar priešas (Organizmų klonavimas)?“, kurią vedė biologijos mokytoja J. Jasaitytė – Urbonė ir anglų kalbos mokytoja R. Daračienė. Pamokos metu mokiniai susipažino su klonavimo procesu, atliko teksto suvokimo užduotį anglų kalba, o „Click and Clone“ programos pagalba praktiškai pritaikė anglų kalbos ir biologijos pamokų žinias bei gebėjimus suklonuodami pelytę ir įsivertindami save.

dalyvavo edukaciniuose renginiuose:

  • Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“ ir sausio 13- ąją paminėjo Laisvės gynėjų dieną: dešimčiai minučių languose uždegė žvakutes, kurios simbolizavo vienybę, atminimą ir pergalę. Mūsų centro dalyvavimas pilietiškumo akcijoje įvertintas Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti Padėkos raštu.
  • Sausio 9 – 10 dienomis, Gimnazijos skyriaus mokiniai dalyvavo Kultūros paso edukacijose: 9 a ir 9 b klasių mokiniai – edukacijoje „Japonijos kultūra ir technologijos“, kurios metu mokėsi kurti ir programuoti robotus bei dalyvavo tarpusavio robotų sumo imtynėse, o I – III kursų gimnazijos klasių mokiniai – edukacijoje „KM5 – kūrybinio mąstymo penkiakovė“. Mokiniai atliko kūrybinį mąstymą lavinančias užduotis: Sudoku, skaičių mįslė, Tangram, žodžių kryžiažodis bei smagiai praleido laiką dirbdami komandoje, bendraudami ir bendradarbiaudami. 9 – 10 klasių mokiniams, dalyvavusiems kultūrinėje – edukacinėje programoje buvo įteikti pažymėjimai.
  • Sausio 25 dieną, minint Jono Žemaičio – Vytauto metus, centro aktų salėje 9 – 10 ir I – II kursų gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo virtualios realybės edukacijoje „Partizanų paslaptys“, kurios metu mokiniai susipažino su 1944 – 1953-ųjų metų trėmimų ir partizanų sukilimo laikotarpiu. Naudodamiesi naujausiomis VR technologijomis, edukacijoje mokiniai įsijautė į partizanų gyvenimą: ieškojo dingusių žemėlapio dalių, dėliojo Lietuvos partizanų apygardų žemėlapių dėliones, apsilankė bunkeryje, į kurį nusigauti turėjo po žeme nutiestu tuneliu, atsakinėjo į svarbiausius aptariamo laikotarpio klausimus. Edukacija ne tik praturtino mokinių patirtį, bet ir labiau supažindino su partizanų vaidmeniu kovoje už Lietuvos laisvę.
  • Sausio 24 dieną, Gimnazijos skyriaus I – II kursų  mokiniai dalyvavo kasmetiniame projekte „Istorijos kengūra 2024“ ir atliko užduotis, stengdamiesi surinkti kuo daugiau taškų. 

vyko į  edukacinę išvyką:

  • Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro ir Kretingos filialo mokiniai svečiavosi Suomijoje, susipažino su Harjavallan Lukio mokykla, lankėsi įvairiose miesto įmonėse ir įstaigose. Kartu su Harjavallan Lukio mokiniais dalyvavo #Nordplus Junior programos projekto „2ABCs for 17SDGs“, Nr. NPJR-2023/10205 veiklose: gilinosi į darnaus vystymosi tikslus, kūrė idėjas tolimesnėms projekto veikloms, analizavo kaip vietinės įmonės prisideda prie DVT įgyvendinimo, keitėsi gerosiomis patirtimis.

dovana Gimnazijos skyriui:

  • II kurso Baldžių specialybės mokiniai kartu su profesijos mokytoju M. Šliogeriu pagamino stalą, kuris papuošė socialinės pedagogės O. Plokštienės kabinetą.