Naujienos

Sausio 12 d. Statybos sektoriniame praktinio mokymo centre lankėsi Klaipėdos Litorinos mokyklos mokiniai. Profesijos mokytojai Daumantė, Daiva ir Donatas mokinius supažindino su dažytojo-tinkuotojo padėjėjo ir baldžiaus profesijomis.

Sausio 12 d. apdailininkų profesijos gimnazistams vyko atvira integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei statyba ekologiškai pamoka „Namų reikšmė lietuviui“, skirta Sausio 13-ąjai, Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Mokiniai prisiminė 1991 m. sausio 13-osios įvykius, kada tautai buvo iškilusi reali grėsmė netekti laisvės ir tėvynės. Išklausę pasakojimo apie namų reikšmę literatūroje, tvarios statybos principus, susipažinę su statybinėmis ekologiškomis medžiagomis, atliko praktinę užduotį – formavo iš ekologiškų medžiagų plytą pagal pateiktus matmenis. Į integruotą pamoką mokinius pakvietė mokytojos V. Žekonienė, G. Andrijauskienė ir R. Vengalienė.

Sausio 17 d. mokiniai Lukas, Artūras, Gabrielė ir profesijos mokytojos Rima Vengalienė, Gintarė Andrijauskienė bei statybos ir verslo skyriaus vedėja Asta Jakimovienė dalyvavo Tolimesnio mokymosi galimybių mugėje Klaipėdos Gedminų progimnazijoje.

Sausio 18 d. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre įvyko išskirtinė pamoka, kurios metu mokiniai mokėsi pamokoje taikant durstinio mokymo metodą. Šis metodas leido mokiniams mokyti vieni kitus, suteikiant jiems galimybę dalintis žiniomis ir patirtimi statinių paviršių dekoravimo srityje. Mokytojos Daumantė Narmontė ir Daiva Leikienė vedė pamoką APg22-2 klasei, kurios metu mokiniai išmoko praktiškai taikyti įvairias dekoravimo technikas, naudojant teptukus, volelius ir netgi laikraščius. Pamoka buvo orientuota ne tik į praktinių įgūdžių tobulinimą, bet ir į asmeninius gebėjimus, tokių kaip kūrybiškumo, bendradarbiavimo bei laiko valdymo, ugdymą. Ypač svarbus buvo savirefleksijos ir atliktų darbų vertinimo etapas, kuris skatino mokinius kritiškai vertinti savo pažangą ir mokymosi procesą. Pamoka, kurioje mokiniai tapo ir mokytojais, ir mokiniais, pademonstravo mokymosi proceso efektyvumą ir suteikė galimybę mokiniams patiems atrasti bei dalintis naujovėmis dekoravimo srityje. Toks požiūris į mokymąsi atveria naujas galimybes mokinių asmeniniam ir profesiniam augimui, o Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras įrodo savo pasiruošimą naujovėms ir šiuolaikinio ugdymo metodų taikymui.

Sausio 24 d. Rima Vengalienė, profesijos mokytoja metodininkė, ir Asta Jakimovienė, Statybos ir verslo skyriaus vedėja, Klaipėdos Vitės progimnazijos 8–os klasės mokiniams pristatė mokymosi galimybes Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre.

Sausio 25 d. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre lankėsi Klaipėdos Smeltės progimnazijos aštuntokai. Mokiniai apžiūrėjo Centro erdves, pabendravo su mokinių tarybos pirmininku Antanu, išklausė gimnazijos skyriaus vedėjos pasakojimo ir atliko praktinį darbą kartu su profesijos mokytoja Rima.

Sausio 31 d. susitikime su Ovidijumi Simanausku, UAB Logicor įmonės direktoriumi, aptarta apdailininkų specialybės mokinių galimybė mokytis pameistrystės mokymo forma.

Sausio 31 d. Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos aštuntokų tėvai susitiko su Centro atstovais ir aptarė mokinių galimus pasirinkimus. Mokytoja metodininkė Rima Vengalienė pakvietė tėvus sukurti bendrą projektą, kurio metu galėjo išbandyti technologijas, įvairias statybines medžiagas, kurias galima pritaikyti kuriant paveikslus.