Naujienos

Kovo mėnesį Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Gimnazijos skyriaus mokiniai ir mokytojai dalyvavo įvairiose veiklose:

 • Centre organizuotuose renginiuose:
 • Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras paminėjo Kovo 11- ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – vyko iškilmingas šventinis minėjimas, ant Baldžiaus profesijos mokinių iš medžio pagaminto Lietuvos žemėlapio mokytojai, mokiniai, atvykę svečiai klijavo trispalvius ąžuolo lapelius su sveikinimo žodžiais, vyko smagi lietuvių liaudies šokio diena – Centro bendruomenė šoko Laisvės šokį Lietuvai.
 • Kovo 1 d. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, svečiavosi mentorių komanda iš „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) organizacijos. Su I ir II kursų baldžių, slaugytojų padėjėjų, apdailininkų specialybių mokiniais susitiko Jūratė Raudoniūtė, LJA administracijos, programų direktorė ir Rasa Valaityte, „accelerator_x“ programos vadovė. Verslumo dirbtuvėse mokiniai sužinojo apie mokomąsias mokinių bendroves (MMB), susipažino su verslo modeliais, pildė problemų medį. Pasitelkę dirbtinį intelektą ieškojo priežasčių, o vėliau siūlė sprendimus. Renginio metu buvo pasveikinta ir apdovanota šauniausios verslo idėjos komanda. Antreprenerystės dirbtuves „Pradėk verslą dar mokyklos suole” organizavo ekonomikos ir verslumo mokytoja ekspertė Laimutė Gegieckienė ir istorijos mokytoja Asta Žalinauskaitė.
 • Lietuvių kalbos dienoms ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti 9 – 10 kl. klasių mokiniai dalyvavo etnokultūrinėje popietėje „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“, kurią organizavo muzikos mokytoja Aina Trapienė, istorijos mokytoja Asta Žalinauskaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vaiva Žekonienė ir Lina Motiejauskaitė. Renginio pradžioje buvo sugiedotas Lietuvos himnas, parodyta vaizdo medžiaga apie istorinę 1990 – ųjų metų Kovo 11- ąją. Sudainuota ukrainiečių liaudies daina visiems priminė šiuo metu už laisvę kovojančią Ukrainą. Vėliau skambėjo lietuvių liaudies dainos, buvo dalinamąsi patarlių išmintimi, menamos mįslės, šokami lietuvių liaudies šokiai. Šventinę nuotaiką padėjo sukurti vokalinis ansamblis „Smiltelė“ ir jo duetas Edgar Viazovij ir Dainius Pleikys.

 

 • Renginiuose Klaipėdos mieste ir už jo ribų:
 • Kovo 5 d. 9 b klasės mokinės Sabrina Semionova, Laura Jankūnaitė ir Erika Pališkytė kartu  su ekonomikos ir verslumo mokytoja eksperte Laimute Gegieckiene ir profesijos mokytoja metodininke Rima Vengaliene lankėsi Viliaus Gaigalaičio globos namuose. Edukacinė veikla „Iš širdies į širdį“ sušildė globotinius. Mokinės ne tik padėjo seneliams pasidaryti paveiksliukus ir susikurti padėkliukus,  bet kartu dainavo, diskutavo apie šeimos vertybes, gebėjimą atjausti ir mokėjimą dalintis. Socialinė darbuotoja Jovita Paulikienė džiaugėsi abipuse bendryste ir dėkojo už galimybę seneliams susitikti su jaunimu. Netradicinės veikla – tai galimybė mūsų centro mokiniams ugdytis empatiškumą, atsakomybę, pilietiškumą ir kitas puikias savybes.
 • Kovo 13 d. 9 b kl. mokiniai, kartu su profesijos mokytoja metodininkė Rima Vengaliene ir ekonomikos ir verslumo mokytoja eksperte Laimute Gegieckiene vyko į VŠĮ „Pagalba senjorams“, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime. Edukacijos metu mokiniai padėjo senjorams susikurti paveiksliukus iš natūralių gamtinių medžiagų, diskutavo apie jų profesijas,  Laisvę ir Lietuvos grožį bei kartu su senjorais dainavo. Mokiniai, mokytojos ir VŠĮ „Pagalba senjorams“ džiaugėsi puikiai pavykusiu projektu „Iš širdies į širdį“.
 • Kovo 14 d. vyko Klaipėdos regiono vaikinų tinklinio varžybos, kuriose dalyvavo Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo, Klaipėdos technologijų mokymo centro ir Tauragės profesinio rengimo centro vaikinų tinklinio komandos. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro vaikinų tinklinio komanda iškovojo aukščiausią titulą – tapo šių varžybų nugalėtojais!
 • Kovo 18 d. 9 a mokinė Gabrielė Norvilaitė, I kurso slaugytojo padėjėjo profesijos mokinė Erika Pociutė ir 10 b kl. mokiniai Emilijus Lyčov ir Eimantas Jagminas dalyvavo Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre, vykusioje viktorinoje „Gyvenkime be patyčių“, kurios metu aktyviai įsitraukė į patyčių prevencijos veiklas, atsakinėjo į klausimus, atliko kūrybinę užduotį, bendravo su bendraamžiais iš kitų Klaipėdos miesto mokyklų.
 • Kovo 20 d. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio centro 9 – tų klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos policijos teisinių žinių konkurse – protmūšyje „Aš ir policija“. Draugiškai leisdami laiką, atsakinėjo į klausimus naudodami išmaniuosius telefonus ir programėlę Kahoot.it. Atsakydami į klausimus, mokiniai turėjo parodyti turimas žinias apie Lietuvos Respublikos Konstituciją, LR baudžiamąjį ir administracinių nusižengimų kodeksus, kelių eismo taisykles, policijos rėmėjų, vaiko teisių apsaugos įstatymus.
 • Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro vaikinų tinklinio komanda dalyvavo Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo surengtame, jau tradicija tapusiame, Kovo – 11-osios dienai paminėti, vaikinų tinklinio varžybų turnyre. Džiaugiamės, kad geriausiu tinklinio varžybų turnyro žaidėju buvo išrinktas mūsų Gimnazijos skyriaus I kurso apdailininkų specialybės mokinys Gerdas Gudauskas.
 • Dalyvavome „STUDIJŲ REGATA2024“, kurioje atstovavome Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinį mokymo centrą: pristatėme profesinio mokymo centre vykdomas programas, profesijos pasirinkimo galimybes.

 

 • Vyko atviros ir netradicinės pamokos:
 • Kovo 20 diena – Žemės diena! Tai astronominis lygiadienis, kai visuose Žemės kampeliuose diena susilygina su naktimi ir šviesa pradeda imti viršų prieš tamsą. Šio gamtos virsmo metu, Pasaulis švenčia Žemės dieną jau nuo 1971 – ųjų metų, kai Jungtinių Tautų organizacija paragino žmoniją susimąstyti apie Žemės planetos trapumą ir pažeidžiamumą. Tai diena, kai keliama Žemės vėliava, kuri primena, jog būtina saugoti Žemę nuo taršos,  Žemės išteklius – nuo beatodairiško jų naudojimo. Džiugiu, kad šiemet prie Žemės vėliavos kėlimo iniciatyvos prisijungė ir Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinis mokymo centras. Pirmą kartą Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo Centro istorijoje suplevėsavo Žemės vėliava, kurią iškelti padėjo 9 a ir 10 a klasių mokiniai.
 • Kovo 20 d. 9 a ir 9 b mokiniams vyko netradicinės geografijos pamokos „Gamta – mūsų namai“, kurios buvo skirtos Pasaulinėms Žemės ir Vandens dienoms paminėti. Pamokų tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į svarbiausias aplinkosaugos problemas, mūsų planetos gyvybės resursus ir jų tausojimą. Žinias apie svarbiausias aplinkosaugines problemas, mokiniai pasitikrino pamokų metu vykusiose viktorinose.
 • Kovo 22 d. 10 a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje biologijos – geografijos pamokoje – viktorinoje „Mes už Žemės ateitį“, kuri buvo skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Pamoką vedė geografijos mokytoja metodininkė Dalia Stirblienė ir biologijos mokytoja Jurgita Jasaitytė – Urbonė. Pamokoje buvo demonstruojama vaizdinė medžiaga, kurioje buvo aptariama kaip išsaugoti Žemės planetą, kodėl tai yra svarbu, kaip patys mokiniai gali prisidėti. Mokiniai, išklausę mokytojų informaciją, peržiūrėję pateiktą vaizdinę medžiagą, dalyvavo Kahoot. it viktorinoje, praplėtė savo žinias bei pasipildė naujomis bei atsakė į klausimus mentimeter.com (patys pasisakė, kaip gali prisidėti prie Žemės išsaugojimo) programėlėse. Mokiniai džiaugėsi puikiai pavykusia pamoka ir saldžiais prizais.
 • Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro etikos mokytoja Asta Astrauskienė, įgyvendinant projektą #MEPALietuva, bendradarbiaudama kartu su Kauno „Varpo“ gimnazijos etikos mokytoja Ilona  Čimžiene vykdė  bendradarbiaujančią integruotą etikos pamoką, skirtą supažindinti mokinius su ES vertybėmis ir Europos Parlamento veiklos naujovėmis. Pamokoje dalyvavę abiejų gimnazijų mokiniai, žinias įtvirtino  it protmūšyje.
 • Kovo 8 d. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro ekonomikos ir verslumo mokytoja ekspertė Laimutė Gegieckienė vedė integruotą pamoką su Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos ekonomikos mokytoju Rūteniu Latoža – vyko bendras projektas „Keičiamės mokiniais dienai“. Bendradarbiauti naudinga, nes tai galimybė sužinoti ir pajausti mokinių poreikius ir nuostatas, dalintis patirtimi ir metodais, spręsti problemas ir kt. Pamokoje mokiniai diskutavo, sprendė užduotis, aiškinosi naujas sąvokas, panaudojo dirbtinį intelektą. Laukia susitikimas su ekonomikos mokytojo R. Latožos  mokiniais Hermano Zudermano gimnazijoje.