Naujienos

Kovo mėnesį Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriuje vykdomos buvo šios veiklos:

 • Kovo 5 d. Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriuje, Lelijų gatvėje, vyko renginys skirtas Šv. Kazimiero, Lietuvos globėjo, dienai. Virėjo mokymo programos mokiniai su profesijos mokytojomis Aušra Ragauskiene ir Gitana Vidmantiene mokėsi gaminti riestainius ir roksus, kuriais vaišino bendruomenės narius. Profesijos mokytoja Jurgita Mitrikienė su mokiniais paruošė stalo dekoracijas.
 • Kovo 6 d. Masažuotojo ir Paramediko modulinės profesinio mokymo programos absolventų vyko diplomų įteikimo šventė. Absolventus sveikino ir jiems profesinio mokymo diplomus įteikė Centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui Antanas Jurevičius ir Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriaus vedėja Danguolė Kisielienė. Sveikinimo žodžius absolventams skyrė grupių vadovės Dalia Lucenko ir Aistė Paltarokaitė. Masažuotojo ir Paramediko mokymo programos absolventai sveikinimo žodžius, padėkas skyrė Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriaus vedėjai D. Kisielienei, grupių vadovėms, profesijos mokytojams, grupiokams. Absolventams linkime sėkmės ir sėkmingo profesinio skrydžio!
 • Kovo 6 d. Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriaus profesijos mokytoja Naina Medviedeva vedė atvirą pamoką ,,Slauga, sutrikus šlapinimuisi“ Slaugytojo padėjėjo modulinės profesinio mokymo programos mokiniams.
 • Kovo 7 d. Virėjo ir Floristų padėjėjo profesijų mokiniai su profesijos mokytojomis Jurgita Mitrikiene ir Asta Astrauskiene darbavosi kūrybinėse dirbtuvėse -„Mūsų darbai Lietuvai”. Mokiniai kūrė atvirukus, puošė vokus Lietuvos vėliavos spalvomis, gamino vėliavėles, rašė laiškus su palinkėjimais Lietuvai. Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai ne tik darė darbelius, bet ir susipažino su tvarumu, mokėsi būti atsakingais vartotojais ir patys įsitikino, kad šventėms tautinės atributikos galima pasigaminti ir patiems, kurią vėliau panaudoti paminit Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
 • Kovo 8 d. Virėjo ir Floristo padėjėjo mokymo programos mokiniai dalyvavo popietėje skirtoje Kovo 11- jai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Popietė „Lietuvos aš vardą tariu su pasididžiavimu …“ prasidėjo Tautiškos giesmės giedojimu, visi drauge- tiek mokiniai, tiek skyriaus pedagogai, padedami profesijos mokytojos Astos Astrauskienės, pavartėme reikšmingus istorijos puslapius, atvedusius mus į nepriklausomą Lietuvą. Mokiniai su profesijos mokytojomis Jurgita Mitrikiene, Asta Astrauskiene ir mokytojo padėjėja Virginija Latakiene žaidė žaidimą – „Kas man yra Lietuva ?“, sudėjo dėlionę iš žodžių ir perskaitė eilėraščio posmus, skirtus Lietuvai, Floristo padėjėjo mokymo programos mokinė Anhela Cvetkova padainavo jausmingą I. Norkutės daina „Raudoni vakarai“. Sveikiname centro darbuotojus ir mokinius su Lietuvos nepriklausomybės diena! Lietuva – mūsų širdyse, mylime Tave, didžiuojamės ir vertiname Tavo Nepriklausomybę ir Laisvę.
 • Kovo 13 d. Skyriuje vyko netradicinė pamoka „Aromaterapinio masažo ypatumai“, kurią vedė vyr. profesijos mokytoja D. Lucenko su Masažuotojo mokymo programos absolvente I.Gedmine. Mokiniai susipažino su eterinių aliejų galimybėmis, kvapų įvairove ir nauda.
 • Kovo 14 d. Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriuje vyko netradicine pamoka „Masažuotojo mankšta- būtinybė masažuotojams!“, kurios metu vyr. profesijos mokytoja Dalia Lucenko pristatė Tailandietiško masažo techniką.
 • Kovo 15 d. vyr. profesijos mokytojas K. Krūminas vedė atvirą pamoką „Dirbtinio intelekto įrankiai EXCEL programoje“.
 • Kovo 20 d. Pavasario lygiadienį daugelis šalių pažymi UNESCO kvietimu kaip tarptautinę Žemės dieną. Ši diena primena, kad žmonijos gyvybės lopšį būtina saugoti nuo visokios taršos, o Žemės gelmių išteklius- nuo beatodairiško jų naudojimo. Šiandien – kovo 20 dieną Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriuje vyko renginys, skirtas tarptautinei Žemės dienai paminėti – „Papuoškime Žemę žiedais..“ Virėjo ir Floristo padėjėjo mokymo programos mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Jurgita Mitrikiene ir Asta Astrauskiene dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, susipažino su Žemės dienos atsiradimo istorija, liaudies tradicijomis minint lygiadienį. Floristų padėjėjo grupės mokiniai kartu su profesijos mokytoja Jurgita Mitrikiene, puoselėdami ir įgyvendindami tvarumo idėją, sukūrė iš gamtinių medžiagų stilizuotą Žemės rutulį, o kiti mokiniai kruopščiai, karpė, klijavo, piešė, spalvino žibuokles ir drugelius ir visi drauge puošė Žemę žiedais.
 • Kovo 20 d. Profesija mokytoja A. Zaleskienė vedė atvirą „Dirbtinio intelekto taikymas masažuotojo veikloje“.
 • Kovo 21 d. 1 kurso Masažuotojo modulinės profesinio mokymo programos mokiniai kartu su vyr. profesijos mokytoja, grupės vadove Viktorija Tarasenko – Jase lankėsi savanorystės pagrindais Katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Kartenoje ir teikė masažo paslaugas šios įstaigos pacientams.
 • Kovo 21 d. Profesijos mokytoja, metodininkė A. Kriščiukaitienė vedė atvirą pamoką – viktoriną „Ar pažįsti savo gimtąjį kraštą?“ Virėjo mokymo programos mokiniai aktyviai varžėsi, pateikdami tikslius atsakymus į klausimus apie Lietuvos praeitį, kultūrą, literatūrą, iškiliausias asmenybes, jų nuveiktus darbus. Mokiniai, taip pat, atliko kūrybines užduotis: kūrė posmus, aforizmus apie Tėvynę, gimtąją kalbą. Ši iniciatyva skatina mokinius domėtis savo tautos praeitimi, gilinti istorines žinias, ugdyti lietuviškumo bei pilietiškumo jausmą.
 • Kovo 22 d. Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriuje vyko praktinis užsiėmimas Klaipėdos Medeinės mokyklos mokiniams – „Saldžiųjų patiekalų gaminimo dirbtuvės“ siekiant pristatyti Virėjo modulinę profesinio mokymo programą, skirtą mokiniams turintiems specialiuosius ugdymosi poreikius. Profesinio mokymo programą pristatė vyr. socialinė pedagogė A. Paltarokaitė, o praktinį užsiėmimą vedė vyr. profesijos mokytoja G. Vidmantienė. Užsiėmimo metu Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos mokiniams padėjo 1 kurso Virėjo mokymo programos mokiniai.
 • Kovo 25 d. Vyr. profesijos mokytoja Viktorija Tarasenko-Jasė vedė atvirą pamoką „Klasikinis apatinių galūnių masažas“. Jos metu mokiniai supažintinti su apatinių galūnių masažo principais. Teorinė medžiaga pateikta naudojant dirbtinio intelekto programėlę Canva.
 • Kovo 27 d. Skyriuje vyko renginys – diskusija „Gerbkime vieni kitus: „Patyčioms – NE“, skirta paminėti „Savaitei BE PATYČIŲ 2024“. Renginį vedė profesijos mokytojos G.Vidmantienė, J. Mitrikienė ir socialinė pedagogė A.Paltarokaitė. Mokiniams, ne tik priminti pagrindiniai patyčių tematikos akcentai, pateikti filmukai, kurie kartu su mokiniais aptarti, bet ir pateiktos jiems praktinės užduotys, naudojantis dirbtiniu intelektu, susijusios su pateikta teorine medžiaga. Renginio dalyviai aktyviai įsitraukė į praktines užduotis ir tarpusavyje dalinosi nuomonėmis šia tema.
 • Kovo 28 d. Pasiruošimas Velykoms paprastai yra vienas smagiausių šeimos rūpesčių, o kad tų rūpesčių būtų mažiau …Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriaus Virėjo ir Floristų padėjėjo profesijų mokiniai drauge su profesijos mokytojomis Asta Astrauskiene, Jurgita Mitrikiene bei vyr. profesijos mokytoja Gitana Vidmantiene dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, vyko pasiruošimo darbai Velykų šventei. Bundant pavasariui puošiami namai ir ruošiamas Velykų stalas. Vyr. profesijos mokytoja G.Vidmantienė pamokė mokinius ir mokytojas, kaip reikia pasidaryti Velykų avinėlį iš sviesto – tai viena iš gražiausių velykinio stalo puošmenų, vėliau visi draugiškai marginome margučius, naudodami dekupažo techniką. Smagiai praleistas laikas ir bendrystė, šilti rankų darbo velykiniai papuošimai, margučiai buvo smagus užsiėmimas visiems. Taip pat, Skyriuje vyko Margučių paroda ,,Kieno margutis gražiausias“, kurioje dalyvavo visų grupių auklėtojos su savo auklėtiniais, kiaušinius kūrė panaudojant įvairias medžiagas ir technikas (koordinatorės profesijos mokytojos J. Mitrikienė, D.Navickaitė).
 • Kovo 28-29 d. Paramediko mokymo programos mokiniai dalyvavo žinių ir karjeros planavimo parodoje KARJERA & STUDIJOS Lietuvoje 2024, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO Vilniuje.
 • Kovo 29 d. Virėjo mokymo programos mokiniai (V21 gr.) „Netradicinio fizinio ugdymo“ pamokoje, mokėsi pasistatyti palapinę, o pradžia tikrai nebuvo nelengva. Visos kliūtys įveiktos bendromis pastangomis, palapinė pastatyta (profesijos mokytojas V.Milius).