Naujienos

Balandžio 12 d. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras dalyvavo Mosėdžio gimnazijoje karjeros mugėje ,,Pasirinkimų labirintai“. Profesijos mokytoja Gintarė Andrijauskienė pristatė mokymosi bei profesinio orientavimo paslaugų galimybes Centre bei praktiškai suorganizavo galimybę mokiniams išbandyti apdailininko specialybės darbo niuansus.

Baldžių specialybės, BAg22 grupės mokiniai, balandžio 15-19 dienomis aktyviai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose Kauno technologijų profesiniame mokymo centre kartu su profesijos mokytoja Reda Milteniene, bet ir turiningai išnaudoja savo laisvalaikį! Kultūros pasas suteikė puikią galimybę apsilankyti Kauno Zooparke. Šios edukacijos metu moksleiviai susipažino su kai kuriomis nykstančiomis gyvūnų rūšimis, turėjo galimybę bendrauti su jomis visomis savo juslėmis – lytėjimu, rega, klausa ir uosle.

Balandžio mėnesį baigiamųjų grupių apdailininkų specialybės mokiniai susitiko su UAB „Dagnis“ ir UAB BAILEY INDUSTRIES įmonių atstovais. Pristatytos įmonių veiklos ir įsidarbinimo galimybės. Aptarta pameistrystės mokymo forma, kuri leidžia mokiniams ne tik įgyti praktinių įgūdžių, bet ir pasirengti sėkmingai karjerai. Vyr. profesijos mokytoja Gintarė Andrijauskienė.
Balandžio 18 d. Centro ugdytiniai dalyvavo susitikime su viešnia iš Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos mokestinių prievolių departamento vyriausia specialiste Egle Žakaityte -Vensckūniene. Mokiniams pristatytos mokesčių inspekcijos paslaugos, prievolės, pristatytos individualios veiklos galimybės, lengvatos mokiniams. Vyko diskusija, užduota nemažai klausimų. Visada šaunu klausytis profesionalų patarimų. Susitikimą organizavo profesijos mokytoja ekspertė Laimutė Gegieckienė, profesijos mokytoja metodininkė Daumantė Narmontė

Balandžio 19 d. Gimnazijos skyriuje įvyko neįprastos, bet labai įdomios pamokos! Integruoti Dailės ir Statinių paviršių dažymo užsiėmimai buvo tikra mokinių bendradarbiavimo šventė! Dalyvavo Klaipėdos Baltijos gimnazijos Ii2 inžinerijos klasės mokiniai kartu su mokytoja Rima Norkiene, o taip pat 9B klasės mokiniai kartu su profesijos mokytoja metodininke Rima Vengaliene. Ką mokiniai veikė? Ogi dažė sienas lipnių juostelių pagalba. Mokiniai suformavo komandas ir kiekviena gavo savo individualią užduotį. Vyko tikras komandinis darbas, kurio metu mokiniai mokėsi bendradarbiauti, klausyti vienas kito ir kurti kartu. Tai buvo pažintinis kelias į spalvų pasaulį, kurį kiekvienas mokinys įveikė su entuziazmu ir smalsumu. Susipažino su spalvų derinimu, mokėsi, kaip subalansuoti ir suderinti skirtingas spalvas, kad sukurtų harmoningą ir patrauklų vizualinį įspūdį. Suprato, koks svarbus yra tvarkingas darbas, tinkamas pagrindas ir dėmesys detalėms. Mokiniai gavo ne tik puikius sienų dažymo rezultatus, bet įgijo naujų draugų bei nepaprastų patirčių. Džiaugiamės, kad galėjome praleisti šį įdomų laiką kartu!
Balandžio mėnesį II kurso apdailininkų profesijos IV gimnazinės klasės mokinys Viktoras A. su statybos darbų profesijos mokytoja metodininke Daumante Narmonte dalyvavo tarptautiniame profesinio meistriškumo konkurse „Paviršių dekoravimas“ (nuotoliniu būdu) ir atliko užduotį: buvo nufilmuotas technologinis darbo procesas ir sukurtas video filmukas.
Balandžio 23 dieną jaunieji antrepreneriai ir jų mokytojai, verslo atstovai ir organizatoriai skubėjo LCC tarptautinį universitetą. Čia susirinko net dvidešimt mokinių mokomųjų bendrovių komandos. Jau trečius metus Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro komandos įsitraukia į verslumo veiklą. Šiemet Centrą atstovavo MMB DECOR jaunoji 9 b klasės mokinių komanda. Tikras iššūkis. Mokiniai sukūrė produktus, parengė pristatymą, pasiskirstė atsakomybėmis, susikūrė bendrovės FB puslapį, komunikavo net tik lietuvių, bet ir anglų kalba. Didelis būrys kompetetingų vertintojų – komisijos narių, o jų buvo apie dvidešimt, daugiau nei dvi valandas kalbino komandas, uždavė daug klausimų apie produkto vertę, problemą, kurią sprendžia verslas, apie komandos darbą, finansus, marketingą ir t.t. Mūsų mokinių pasiūlyti produktai – tausojantys aplinką, tvarūs ir gaminami iš atraižų, likučių, iš perdirbtų produktų. Tai sudomino lankytojus ir komisijos narius. Parduoti gaminiai, gauti užsakymai patvirtino, kad problema, kurią bendrovė sprendžia yra aktuali. Lietuvos Junior Achievement „Accelerator X “ programa padeda ugdyti jaunuosius antreprenerius. Žengdama pirmuosius žingsnius mūsų Centro mokinių komanda įgavo patirties, žinių, minčių ir patarimų. Visi dalyviai apdovanoti diplomais. Mokinius subūrė, užkūrė, įtraukė į veiklą mokytoja ekspertė Laimutė Gegieckienė ir mentorė – mokytoja metodininkė Rima Vengalienė.

Balandžio 22 d. centre svečiavosi mokiniai iš Šilutės rajono, Saugų Jurgio Miško pagrindinės mokyklos. Mokiniai buvo labai žingeidūs, kūrybingi ir aktyviai dalyvavo veiklose. Su smagumu kūrė darbelius su spalvotu smėliu ir dažė paveikslėlius juostelių pagalba. Veiklas vedė Statybos ir verslo skyriaus mokytoja metodininkė Rima Vengalienė.
Siekiant skatinti mokinių domėjimąsi IT naujovėmis, kūrybiškai pritaikyti turimas žinias ir ieškoti originalių vizualinių sprendimų Klaipėdos miesto PŠKC organizavo piešinių konkursą „Ateities kompiuteriai. KOMPIUTERIS 2222”. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro I kurso Kompiuterinio projektavimo operatorių specialybės III gimnazinės klasės mokiniai (KPOg23 gr.) sumaketavo įdomias ir originalias kompozicijas šiam konkursui. 11-12 klasių grupėje Nedas K. laimėjo III vietą, o Arijaus P. piešinys nominuotas už temos interpretaciją. Kiti mokiniai: Albertas B., Nedas G., Ričardas M., Faustas S., Artūras M. gavo padėkas už dalyvavimą konkurse. Profesijos mokytoja Lidija Kuklienė.

Balandžio 26 d. Mokytoja metodininkė Rima Vengalienė, pasitiko malonius svečius iš Medeinės mokyklos. Mokiniai aktyviai dalyvavo susipažinime su profesinio mokymo programomis ir pasireiškė kūrybinėje veikloje, sukurdami įvairius ir įdomius projektus.
Statybos ir verslo skyriaus Apdailininko modulinės profesinio mokymo programos mokiniai Juozas Bunokas ir Karolis Matelys kartu su Gintare Andrijauskiene, profesijos mokytoja, dalyvauja Tarptautiniame profesinio meistriškumo konkurse „Apdailos montuotojas 2024“, kuris vyksta LITEXPO parodų rūmuose balandžio 25-26dienomis, RESTA 2024 parodos metu, Vilniuje.
Balandžio 25 d. gausus būrys būsimų gimnazistų iš Sendvario progimnazijos penktokų. Buvo nuostabu matyti, kaip energingai ir kūrybingai jie įsitraukė į veiklas. Mokiniai mokėsi dažyti juostelių pagalba, puošė padėkliukus smulkiomis plytelėmis ir dekoravo paveikslėlių paviršius spalvotu smėliu. Emocijos liejosi per kraštus! Ši patirtis ne tik leido mokiniams geriau suprasti spalvų derinimą ir darbo eiliškumą, bet ir padėjo jiems išmokti tvarkingai palikti darbo vietą. Tikimės, kad ši diena buvo ne tik naudinga, bet ir įsimintina. Veiklas vedė profesijos mokytoja Rima Vengalienė.
Balandžio 25 d., nuo pat ryto, centre lankėsi Sendvario progimnazijos 7-8 klasių ir S. Dacho 6-8 klasių mokiniai! Buvo smagu matyti, kaip mokiniai tiesiogiai dalyvavo veiklose su mūsų profesijos mokytojais. Mokiniai ne tik įgijo naujų žinių, bet ir praturtino savo praktinius įgūdžius. Tikime, ši patirtis mokiniams bus naudinga ir suteiks naujų perspektyvų ateityje. Mokytojai, kurie pasiūlė mokiniams įdomių ir įvairių veiklų: Daumantė Narmontė, Reda Miltenienė, Daiva Leikienė ir Marius Rudys padėjusias susipažinti su Apdailininko, Baldžiaus ir Kompiuterinio projektavimo operatoriaus programos ypatumais

Balandžio 15 d. KOMPIUTERINIO PROJEKTAVIMO OPERATORIAUS ir MOTORINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ KROVINIAMS VEŽTI VAIRUOTOJO specialybės mokiniams įteikti profesinio mokymo diplomai. Sėkmės jums siekiant savo tikslų!

Kovo 28-29 d. dalyvaujame mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje KARJERA & STUDIJOS Lietuvoje 2024, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO Vilniuje.