Naujienos

2024 m. gegužę Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Gimnazijos skyriaus mokiniai ir mokytojai vykdė šias veiklas:

 • Sausio – kovo mėnesiais, vykusiame respublikiniame VKIF 2024 m. projekte „Tavo žvilgsnis” (vertimai iš anglų kalbos) už puikius pasiekimus diplomais apdovanoti Gimnazijos skyriaus I kurso baldžiaus specialybės mokinė E. Jarašiūnaitė ir II kurso apdailininko specialybės mokinys M. Anusauskas.
 • Kovo mėnesį, vykusiame respublikiniame VKIF projekte „Kalbų kengūra 2024” oranžiniais diplomais apdovanoti Gimnazijos skyriaus I kurso kompiuterinio projektavimo operatoriaus mokinys E. Jankūnas ir 10 a kl. mokinys D. Norbutas, sidabrinės kengūros diplomu įvertintas II kurso, kompiuterinio projektavimo operatoriaus mokinys Nojus Ąžuolas Jocys.
 • Gegužės 7 dieną, 9 b klasės mokiniai kartu su profesijos mokytoja metodininke Rima Vengaliene vyko į Vilnių, į  UAB TIKKURILA akademijos organizuotą dekoravimo seminarą. Seminaro metu mokiniai sužinojo daug įdomios informacijos apie dekoratyvinius dažus ir lakus, atliko praktikos darbus su jais ant įvairių dekoratyvinių paviršių. Po seminaro aplankė Vilniaus katedrą, Valdovų rūmus ir Gedimino pilį. Mokiniai džiaugėsi turiningai praleista diena.
 • Gegužės 9 dieną, Klaipėdos E. Galvanausko profesinio mokymo centro mokiniai dalyvavo kasmetinėje nuotolinėje žinių apie Europos Sąjungą viktorinoje „Europos egzaminas2024“. Šiais metais sukanka 20 metų, kai Lietuva prisijungė prie Europos sąjungos, todėl šis egzaminas buvo jubiliejinis ir kvietė mokinius ne tik gerai pasukti galvas, bet ir prasmingai paminėti šį datą kartu su šūkiu „Išspręsk, o tada švęsk“. Mokinius „Europos egzaminui“ ruošė istorijos mokytoja A. Žalinauskaitė, istorijos mokytoja metodininkė S. Rudeičiukienė ir profesinės karjeros, ekonomikos ir verslumo mokytoja ekspertė Laimutė Gegieckienė.
 • Gegužės 15 dieną, Gimnazijos skyriaus mokiniai ir mokytojai šventė 20 metų narystę ES ir NATO – vyko 9 – 10 klasių mokiniams kūrybinė popietė „Lietuva ir Europos sąjunga“, kurią organizavo geografijos mokytoja metodininkė D. Stirblienė, matematikos mokytoja metodininkė E. Steponavičienė ir istorijos mokytojos A. Žalinauskaitė bei mokytoja metodininkė S. Rudeičiukienė. Renginio metu mokiniai išklausė trumpą informaciją apie ES istoriją, jos vertybes ir simbolius, žiūrėjo I kurso slaugytojo padėjėjo specialybės mokinių sukurtą filmuką apie vasario mėn. I – II kurso mokinių išvyką į Europarlamentą Strasbūre, į renginį „Euroscola2024“, atsakinėjo į protmūšio „Pažinkime Europos Sąjungą“ klausimus, o renginio pabaigoje atliko kūrybinę užduotį – sudėliojo koliažą „Kokias galimybes mums teikia ES?“. Tiksliausia ir kūrybiškiausia buvo 9 b klasės komanda. Kūrybinės popietės metu mokiniai ne tik pagilino turimas žinias apie ES istoriją ir geografiją, bet ir ugdėsi atsakomybės jausmą, kūrybiškumą, bendravo ir bendradarbiavo dirbdami komandose. Renginio pabaigoje, gimnazijos skyriaus vedėja J. Bojorovienė dėkojo mokiniams už parodytas geras žinias apie ES, SPg23 mokinėms už puikų renginio vedimą, mokytojoms – renginio organizatorėms – už įdomiai parengtą renginį. Už pagalbą organizuojant renginį nuoširdų ačiū tariame ir EUROPEDIRECT Klaipėda vadovei Daliai Žaltauskienei. #MEPALIETUVA
 • 9 b klasės mokiniai, kartu su Centro profesijos mokytojomis R. Vengaliene ir A. Trapiene dalyvavo „Kaimynų dienos“ šventėje, Martyno Mažvydo progimnazijoje, kurios metu mokėsi, dalinosi patirtimi bei džiaugėsi ilgalaikės draugystės ryšiais.
 • Gegužės 19 dieną, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo Centro komanda dalyvavo paramos akcijoje ,,Vilties bėgimas 2024“, aktyviai solidarizavosi su sergančiais onkologinėmis ligomis, neįgaliaisiais. Pasak socialinės pedagogės Odetos Plokštienės, tik būdami jautrūs vienas kitam, galime jaustis stiprūs ir vieningi!
 • 9 – 10 klasių mokiniams vyko užsiėmimas „Narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo raida nuo eksperimentavimo, pramoginio vartojimo iki priklausomybės“ kurio metu mokiniai kūrė šūkius apie sveiką gyvenseną, aptarė psichotropinių medžiagų žalą fizinei ir emocinei sveikatai, sprendė kryžiažodį, atsakinėjo į Kahoot klausimus. Užsiėmimą parengė ir vedė centro psichologė J. Valentukonytė.
 • Gegužės 23 dieną, 9 – 10 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Policijos mokyklos pareigūnėmis – sužinojo, koks svarbus ir atsakingas yra policijos pareigūno darbas, kokie reikalavimai keliami šiai specialybei. Susitikime dalyvavo ir šuo Rafis, kuris ne tik demonstravo savo įgūdžius, bet ir  iliustravo, kaip  svarbu policijos darbe komandinis darbas ir pasitikėjimas.
 • Gegužės 31 dieną, gimnazijos skyriaus mokiniai dalyvavo edukacinėje paskaitoje „Sportui – Taip! Narkotikams ir tabakui – NE, skirtoje Pasaulinei dienai BE TABAKO paminėti. Po renginio, Centro soc. Pedagogė O. Plokštienė dėkodama svečiams ir mokiniams už dalyvavimą, pakvietė visus pasivaišinti ledais.
 • Gegužės 31 dieną, Centro 9 – 10 klasių mokiniai, kartu su lietuvių kalbos mokytoja metodininke V. Žekoniene, profesijos mokytoja metodininke R. Vengaliene ir ekonomikos ir verslumo mokytoja eksperte Laimutė Gegieckiene dalyvavo edukaciniame renginyje I. Kanto viešojoje bibliotekoje, Jaunimo skyriaus Atvirosiose erdvėse „AtvirasLaik‘as, susitikime su romano „Svetimkūniai“ jauna autore – rašytoja Patricija Tilvikaite.