Naujienos

Gegužės mėnesį Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriuje vykdomos buvo šios veiklos:

 • Gegužės 2 d. Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriuje vyko praktinė pamoka „Būk saugus kelyje“, siekiant paminėti saugaus eismo dieną, kurią organizavo vyr. socialinė pedagogė A.Paltarokaitė, profesijos mokytojos J. Mitrikienė, G.Vidmantienė, A.Astrauskienė, mokytojo padėjėja V.Latakienė. Mokiniams pamokos pradžioje buvo primintos pagrindinės saugaus eismo kaip pėstiesiems taisyklės, kurios praktiškai buvo įtvirtinamos pateikus praktines užduotis – pėsčiųjų maršrutus. Dalyviai, šios pamokos metu turėjo gautu maršrutu, pagal saugaus eismo taisykles, teisingai pereiti pėsčiųjų perėjas.
 • Gegužės 7 d. Skyriuje vyko kūrybinės dirbtuvės „Žiedai mamai“, siekiant paminėti Motinos dieną, kurią organizavo profesijos mokytojos J. Mitrikienė, G.Vidmantienė, A.Astrauskienė, mokytojo padėjėja V.Latakienė. Dirbtuvėse aktyviai dalyvavo mokiniai kurdami gėlių žiedus brangiausiems savo žmonėms.
 • Gegužės 8 d. Mokytojo padėjėja Virginija Latakienė organizavo popietę SUP mokiniams, skirtą spaudos atgavimo dienai. V23 grupės mokiniai su mokytojo padėjėja aptarė lietuviško žodžio reikšmę tautai, šeimai, kiekvienam asmeniškai, pasidalino skaitomų knygų įspūdžiais bei pasidžiaugė galimybe bendrauti lietuviškai.
 • Gegužės 14 d. Floristo padėjėjai ir Virėjo modulinės programos mokiniai dalyvavo nuo 2024-05-10 iki 2024-05-17 su profesijos mokytojais J. Mitrikiene ir K. Krūminu Respublikiniame virtualiame meniniame konkurse ,,Vieta, reprezentuojanti tavo kraštą”, kuriame svarbiausia pateikti fotografijas reprezentuojančias savo kraštą – Klaipėdos kraštą.
 • Gegužės 15 d. 2024-05-15 d. Ansamblio ,,Smiltelė” duetas- E. Viazovij ir D. Pleikys (V23 grupės mokiniai) dalyvavo su vyr.profesijos ir muzikos mokytoja Aina Trapienė Festivalyje-konferencijoje ,,Saulės vaikai“. Su saule ir gera nuotaika dainavo, šoko ir bendravo su Vakarų Lietuvos mokyklų dalyviais.
 • Gegužės 17 d. Tarptautinę vaikų gynimo dieną Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriaus profesijos mokytojos J.Mitrikienė, G.Vidmantienė, A.Astrauskienė, mokytojo padėjėja V. Latakienė su mokiniais paminėjo išvyka prie jūros.
 • Gegužės 20 d. Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriaus profesijos mokytojai – Dalia Lucenko, Andželika Kenstavičė, Viktorija Tarasenko -Jasė ir Masažuotojo mokymo programos mokiniai dalyvavo, dalindamiesi širdies šiluma ir bėgančiųjų savijautos pagerinimu po trumpesnių ar ilgesnių distancijų! Mokiniai pasisėmė patirties, įgūdžių, pasitikėjimo, bendrystės, o klientai konstatavo, kad bėgti verta ir dėl mūsų mokinių atliekamo masažo!
 • Gegužės 22 d. Virėjo, Floristo padėjėjo mokymo grupių mokiniai su profesijos mokytojomisJurgita Mitrikiene, Gitana Vidmantiene, socialine pedagoge Aiste Paltarokaite ir mokytojo padėjėja Virginija Latakiene vykdė socialinę akciją „Ženk nerūkęs, keisk blogus įpročius į gerus“. Organizuotas buvo žygis į Smiltynę. Jo metu buvo mokiniai supažindinti: apie rūkymo pavojus, apie sveikatos ir finansinę žalą. Aptarta kokią pagalbą gali gauti norintys mesti rūkyti. Kaip bendruomenė gali padėti rūkantiems asmenims. Mokiniai įvardino kokie geri įpročiai gali padėti atsisakyti rūkymo – sportas, aktyvūs hobiai, meditacija, streso valdymo technikos. Visi vieningai nusprendė, kad vaikščiojimas ir buvimas gryname ore, gamtoje, gerų draugų apsuptyje yra gera prevencija prieš blogus įpročius.
 • Gegužės 24 d. Vyr. profesijos mokytoja Dalia Lucenko masažuotojams pravedė paskaitą „Rūkymo žala žmogaus organizmui“. Nors dauguma žino, kad rūkymas tikrai nestiprina sveikatos, bet konkrečiai išdėstytos rūkymo sukeliamos pasekmės žmogaus organizmui sudomino mokinius. Rūpinkimės visi savo sveikata ir mėgaukimės gera savijauta be žalingų įpročių.
 • Gegužės 27 d. skyriaus Virėjo profesinio mokymo programos mokiniai, lydimi profesijos mokytojų Astos Astrauskienės ir Gitanos Vidmantienės, bei projektų vadovės Agnės Mikniutės gegužės 21-23 d. organizavo Ispanijos Karalystės, Pamplonos miesto „Maria Ana Sanz“ mokyklos mokiniams ir mokytojoms edukacines išvykas. Buvo aplankytas Palangos tiltas, Gintaro muziejus, aplankyta Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, iš kurios bokšto mokiniai grožėjosi Palangos panorama. O Jūrų muziejaus ekspozicijos ir delfinų bei jūros liūtų pasirodymai buvo sutikti ovacijomis. Taip pat, mokiniams buvo organizuotos praktinės edukacijos: mokytoja Sigita Agafonova mokė įvairiais metodais lankstyti servetėles, mokytoja Jurgita Mitrikienė mokė floristinių subtilybių, mokytojos Gitana Vidmantienė ir Aušra Ragauskienė su mokiniais gamino lietuviškus patiekalus. Tikimės, kad šios dienos buvo ne tik naudingos, bet ir įsimintinos tiek mūsų tiek Ispanijos karalystės mokiniams.
 • Gegužės 31 d. Masažuotojo programos mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Amanda Zaleskiene ir Alina Simanavičiūte gegužės 24-26 d. dalyvavo Romoje vykusiame Europos masažuotojų čempionate. Mokinė Gabrielė Tutlė atliko SPA/wellness bei vakarietiško laisvojo stiliaus masažą, Kristina Runkauskienė bei Vytautas Tenys atliko keturių rankų masažą bei individualias vakarietiško ir rytietiško stiliaus programas. Viso Lietuvą atstovavo net 5 masažuotojai. Džiaugiamės sutikę senų ir įgiję naujų draugų-kolegų.
 • Gegužės 31 d. Akcija „Iškeisk cigaretę į sportą“, siekiant paminėti Pasaulinę dieną „Be tabako“, kurią organizavo profesijos mokytojos Jurgita Mitrikienė, Gitana Vidmantienė, Asta Astrauskienė su vyr. socialine pedagoge Aiste Paltarokaite. Renginys prasidėjo pokalbiu- diskusija, kokią naudą teikia sportas ir kad cigaretę geriau iškeisti į mankštą. Buvo sugalvotas šūkis ,,Sportas – jėga, rūkymui – ne” ir parašytas ant grindinio. Mokiniai parengė po du, tris pratimus bendrai mankštai. Visi dalyvavę įsitikino, kad mankšta suteikia daug gerų emocijų. Veiduose spindėjo vaikų šypsenos. Visi nusprendė, kad sportas – sveikata!
 • Gegužės 31 d. Profesinės reabilitacijos dalyviai dalyvavo sveikatos stiprinimo popietėje „Savimasažo galimybės“. Popietę organizavo vyr. profesijos mokytoja Dalia Lucenko.