Naujienos

Gegužės 6 d. Projektas „Tvarios statybos principai“, vykdomas Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre vadovaujant profesijos mokytojai metodininkei Daumantei Narmontei. Projekto metu mokiniai mokosi tvarios statybos sąvokų ir principų. Mokiniai, dalyvaujantys modulyje „Bendrosios veiklos statybos objekte vykdymas (apdailininko)“, praktiškai taikys įgytas žinias, kuriant tvarius interjero dekoro elementus. Projekto etapai apima teorinę medžiagą, praktinę užduotį, jos pristatymą komisijai ir savirefleksiją ko išmoko šio projekto metu.

Gegužės 7 d. 9B klasė įsitraukė į neįtikėtiną nuotykį – UAB TIKKURILA akademijos organizuojamą dekoravimo seminarą. Tai buvo tikras grožio ir kūrybiškumo pliūpsnis. Seminarui vadovavo pripažintas ekspertas Rokas Vičkus, kuris atskleidė paslaptis apie dekoratyvinius dažus ir lakus. Antroje dalyje – praktinėje – mokiniai atliko praktikos darbus su dekoratyviniais dažais ir lakais ant įvairių dekoratyvinių paviršių. Tai buvo mokiniams neįkainojama patirtis! Po seminaro lankėme Vilniaus katedrą, Valdovų rūmus ir Gedimino pilį. Šios vietos paliko neišdildomą įspūdį. Kelionėje į namus metu akį džiugino nugeltę rapsų laukai. Mokinius lydėjo profesijos mokytoja metodininkė Rima Vengalienė.

Gegužės 7 d Kompiuterinio projektavimo operatorių specialybės I kurso mokiniai turėjo 2D kompiuterinės grafikos atvirą pamoką „SVAJONIŲ AUTOMOBILIS“. Užduotis – kaip Photoshop programa sukurti automobilio „chameleono“ dažų įspūdį. Sudarant pardavimo katalogus dažnai reikia pakeisti drabužio, baldo, automobilio spalvą, nekeičiant paties nufotografuoto objekto. Techninius darbus atliekantis dizaineris privalo mokėti šią funkciją. Profesijos mokytoja Lidija Kuklienė.

Gegužės 13 d. baldų ir interjero detalių braižymo modulio gimnazistai, kurie atvyksta pas mus iš Baltijos gimnazijos, pamoką turėjo Klaipėdos ,,Nemuno baldų centre”. Čia mokiniai iš arti pamatė baldų projektuotojo bei pardavimų konsultanto darbą ir kaip įrengtos jų darbo vietos. Taip pat susipažino su šio verslo ypatumais, išklausė įvairių patarimų. Šios pamokos-ekskursijos pabaigoje Gabija atsiduso ir ištarė: ,,…kaip greičiau užaugti ir pradėti pildyti savo svajones”. Mokytoja Reda Miltenienė.

Taip pat gegužės 13 d. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre vyko teorinis ir praktinis seminaras, SCHONOX/SIKA, kurio metu seminaro dalyviai, taip pat ir statybos darbų profesijos mokytojai bei mokiniai buvo supažindinami su naujausiomis technologijomis ir medžiagomis įrengiant baseinus, dušines, jacuzzi, balkonus ir terasas. Taip pat ir baseinų pagrindų įvertinimu bei paruošimu, vandens sunkimosi iš išorės. Baseino betono vonios sandarumo bei hidroizoliacijos patikrinimu. Baseinų tipais ir apdailinėmis dangomis: PVC, mikrocementine, reaktyviomis, nerūdijančio plieno, stiklo pluošto ir t.t. Pagrindų lyginimu gruntavimu ir lyginimo sprendimais. Konstrukcinių detalių montavimu baseinuose: šviestuvų, vamzdžių ir nuotekų angų prieigų hermetizavimas. Profesijos mokytoja metodininkė Daumantė Narmontė

Gegužės 14 d. I ir II kurso baldžių specialybės mokiniai lankėsi UAB Somėja įmonėje. Mokiniai, planuodami savo ateitį, domėjosi galimybėmis įsidarbinti įmonėje.

Gegužės 17 d. ,,Motorinių transporto priemonių kroviniams vežti modulinės profesinio mokymo programos”, MT 23 gr. mokiniai dalyvavo Tarptautiniame konkurse ,,Vairuotojas-saugaus eismo dalyvis 2024″ Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje. Sveikinimai Emilijui Bartuliui, užėmusiam II vietą teorijos sprendimo užduotyje

Gegužės 22 d. Centre šurmuliavo 7-tokai iš Liudviko Stulpino progimnazijos. Jaunieji tyrinėtojai nekantravo pažinti įvairių specialybių pasaulį ir savo rankomis išbandyti vieną iš jų. Profesijos mokytoja metodininkė Rima Vengalienė supažindino mokinius su apdailininko amato paslaptimis. Kiekvienas mokinys sužinojo apie skirtingus įrankius ir jų panaudojimo būdus, susipažino su spalvų palete, o tada drąsiai išbandė praktiškai. Kūrybinė veikla užpildė erdvę – mokiniai su entuziazmu kibo į darbus, įgyvendindami idėjas ir sumanymus. Vyravo pakili ir kūrybinga nuotaika.

Gegužės 23 d. Prano Mašioto progimnazijos aštuntokai leidosi į įkvepiančią kelionę, kurios metu teoriškai ir praktiškai susipažino su profesinio mokymo programomis. Pamokos metu mokiniai pasinėrė į apdailininko specialybės paslaptis – kruopščiai glaistė sienas ir jas dekoravo. Profesijos mokytoja Daumantė dalinosi savo patirtimi ir žiniomis, įkvėpdama jaunimą kūrybiškai ir atsakingai dirbti. Tai buvo ne tik pamoka, bet ir įkvepianti patirtis, praturtinusi visus dalyvius.

Gegužės 27 d. Statybos ir verslo skyriuje vyko renginys, kuriame buvo pasidalinta darbo stebėjimo vizitų, mokinių mobilumo bei praktikos gerąja tarptautine patirtimi su bendruomene. Dalyviai pristatė kur lankėsi, kokios buvo veiklos, ko išmoko, kaip pritaikė ar pritaikys savo veiklose, kodėl verta važiuoti į mobilumus.

II kurso apdailininkų profesijos IV gimnazinės klasės mokinys Viktoras A. su statybos darbų profesijos mokytoja metodininke Daumante Narmonte dalyvavo tarptautiniame profesinio meistriškumo konkurse „Paviršių dekoravimas“ (nuotoliniu būdu) ir atliko užduotį: buvo nufilmuotas technologinis darbo procesas ir sukurtas video filmukas

Gegužės mėnesį įvyko pristatymas, apdailininko profesijos III kurso mokinių kartu su vyr. profesijos mokytojos Gintarės Andrijauskienės atliktos savanoriškos praktinės veiklos panduso ir laiptų aikštelės atnaujinimas Palangos teismo rūmų pastate. Horizontalių paviršių apdailos plytelėmis modulio įgytas žinias panaudojo Palangos teismo rūmų įėjimų į pastatą panduso ir laiptų remonto darbams. Mokiniai pašalino senas plyteles nuo paviršiaus ir išklijavo naujomis, prie pagrindinių durų pašalino laiptuką ir suformavo pandusą, kurį padengė betoninės trinkelėmis. Džiugu, kad mokiniai puikiai įtvirtino įgytus praktinius įgūdžius.